حضور در شبکه های اجتماعی و داشتن صحفحه برای اپ در آنها یکی از راه های جلب توجه کاربران است. فعالیت در شبکه های اجتماعی محبوب مثل اینستاگرام برای اپلیکیشن رشد دانلود را به ارمغان می آورد.

اهمیت اینستاگرام

براساس آمار کافه بازار، در حال حاضر(بهار 98) اینستاگرام 22 میلیون نصب فعال در ایران دارد. همین تعداد کافی است که این شبکه اجتماعی را جزو برنامه بازاریابی اپلیکیشن بگذاریم.
یکی از نکاتی که همیشه در اینستاگرام برای بازاریابی اپلیکیشن رعایت کنید، در نظر گرفتن گوشه بازار است. با خود تصور نکنید که چون اینستاگرام 22 میلیون نصب فعال دارد همه ی این کاربران کاربران هدف شما هستند. در این تعداد ممکن است 10 هزار کاربر هدف شما باشند. پس روی آنها تمرکز کنید.
در ادامه با 5 بخش صفحه اینستاگرام برای اپلیکیشن آشنا می شوید. همچنین بهترین روش استفاده از هر بخش را می آموزید.

نام اکانت

مهم ترین بخش اعتبار صفحه اینستاگرام نام اکانت است. صد ها صفحه در اینستاگرام وجود دارد که با اضافه کردن حرف یا عدد به یک صفحه پرطرفدار ایجاد شده است. تقریبا بعید به نظر می رسد که فردی بخواهد این ترفند را درباره صفحه اپلیکیشن استفاده کند، اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

اکانت های غیر اصلی؛ سمت راست : اکانت های بدون ارتباط واقعی با دیجی کالا؛ سمت چپ: فقط اکانت اول اصلی است

در زمان ساخت اکانت توجه کنید که نام آن دقیقا مطابق با نام اپ باشد. در صورتی که این نام قبلا توسط شخص دیگری استفاده شده بود، از پسوند app استفاده کنید. همچنین می توانید پسوند دامنه وب سایت اپلیکیشن مثل ir یا com را به کار ببرید.

آواتار

آواتار بعضی از اپلیکیشن های پرکاربر؛ از راست: آپ، تپسی، واتس اپ، ShareIt، OneFootball و اسنپ

آواتار در صفحه اینستاگرام اپلیکیشن کاری شبیه آیکون را انجام می دهد. با این تفاوت که به شکل دایره دیده می شود. دایره ای بودن آواتار در اینستاگرام برای آیکون های مربعی مشکل ایجاد می کند و ظاهر خوبی نمایش داده نمی شود. فقط در صورتی که آیکون اپلیکیشن به صورت دایره ای است آن را به صورت خام استفاده کنید. در غیر این صورت لوگوی درون آیکون را روی یک پس زمینه با رنگی از رنگ های پالت اپ بگذارید.

همچنین بخوانید : ۵ ویژگی آیکون اپ جذاب که توجه ها را جلب می کند + ترفند بج

توضیحات (Bio)

در 150 کاراکتر باید خود را به کاربر معرفی کنید. اما معرفی کافی نیست و در این قسمت باید کاربر را به انجام کاری(Call to Action) تشویق کنید. برای مثال کاربر را به دانلود اپلیکیشن فرا بخوانید. نوشتن متن به تنهایی در قسمت Bio مثل غذای بی نمک است. برای طعم دار کردن این متن از ایموجی ها (Emoji) استفاده کنید (البته شور نشود👌👌👌👌👌😄).

نمونه استفاده از ایموجی و فراخوانی برای انجام کار(Call to Action) درقسمت توضیحات

لینک

تمام تلاش های صفحه اینستاگرام برای اپلیکیشن انجام باید به جذب کاربر منجر شود. لینک پایین توضیحات بهترین گزینه برای این هدف است. می توانید کاربر را به صفحه اپلیکیشن در یکی از اپ استور ها هدایت کنید یا لینک دانلود مستقیم اپلیکیشن را قرار دهید که البته توصیه نمی شود. استفاده از سرویس های هوشمندی مثل branch.io بهترین نتیجه را حاصل می کند. یکی از قابلیت های این سرویس تشخیص هوشمند است که چه نوع سیستم عاملی روی لینک کلیک می کند و صفحه استور مرتبط با آن را نمایش می دهد.

اگر اپلیکیشن فقط روی یک سیستم عامل برای مثال منحصر اندروید تولید شده است و همچنین نمی خواهید از سرویس غیر رایگان branch استفاده کنید، حتما از کوتاه کننده های لینک مثل bit.ly بهره ببرید. این سرویس به شما آماره کلیک های لینک را براساس زمان به شما ارائه می دهد.

استوری های مهم (Story Highlights)

یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام نمایش استوری ها به صورت همشگی در پروفایل است. با استفاده از این قسمت می توانید لینک های مهم و راه های ارتباطی اپلیکیشن را نمایش دهید. همچنین این قسمت یکی از بهترین فضاها برای معرفی و تشریح قابلیت های ویژه اپلیکیشن است.

Story Highlight در صفحه اینستاگرام بازی کلماتیک

نتیجه

داستان تازه شروع شده است. فقط داشتن یک صفحه در اینستاگرام برای بهره بردن از این شبکه اجتماعی پرطرفدار کافی نیست. فعالیت منظم و مداوم در اینستاگرام به جذب کاربران جدید منجر می شود.

این مقاله را بعد از خواندن مقالات زیر به همراه تجربه شخصی خودم نوشتم؛ با احترام.

https://themanifest.com/app-development/4-steps-effectively-promote-your-app-instagram
https://www.apppartner.com/11-instagram-marketing-tactics-skyrocket-app-downloads/
https://medium.com/@the_manifest/4-steps-to-effectively-promote-your-app-on-instagram-88e1df84bb4f
https://www.shopify.com/blog/instagram-bio

1 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

1 دیدگاه

  • امین
    ارسال شده 14 تیر 1398 در 1:48 ق.ظ 0Likes

    خیلی خوب و جامع بود

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)