دو برابر جمعیت کشور چین، بازی کننده بازی های موبایل در دنیا وجود دارد. روز به روز به تعداد این جمعیت افزوده می شود. از هر یک دلاری که در اپ استور اپل خرج می شود، 74 سنت آن صرف بازی ها می شود. بازی های تفننی جزو محبوب ترین دسته بندی بازی های موبایلی محسوب می شود.

در ادامه با زیر دسته بندی بازی های تفننی موبایل آشنا می شوید. همچنین برای نمونه بعضی از بازی های موفق این زیر دسته بندی در گوگل پلی معرفی شده است. البته معیار انتخاب این بازی ها وجهه تجاری آن ها مثل تعداد دانلود و تخمین درآمد ماهانه است تا برای شما ایده های اپ آفرینی خلق کند.

بازی تفننی موبایل چیست؟

بازی های Casual در ترجمه ی فارسی بازی های تفننی رواج یافته اند. این سبک از بازی ها ویژگی های مشترک عدم نیاز به توانایی خاص، سادگی و پیچیدگی بسیار پایین و مناسب برای همه ی رده های سنی را دارند. دسته بندی تفننی برخلاف سادگی در بازی کردن، اعتیاد عمیقی را ایجاد می کنند.

در صورتی که مدل هوک در این سبک بازی ها حتی بسیار مبتدیانه اجرا شود، می تواند بدون اینکه کاربر متوجه شود ساعت ها را سرگرم کند. در مقاله ای جداگانه به روش های بازاریابی این دسته بندی پرسود می پردازیم.

1) رستوران و آشپزی

این زیر دسته بندی ترکیبی از بازی های استراتژی و تفننی است. البته بازی استراتژیکی است که بی نهایت ساده شده است. اکثر بازی های این دسته با قالب مدیریت رستوران ارائه می شود. این بازی ها دست بازی ساز را برای طراحی نامحدود مراحل باز می گذارند.

بازی Cooking Fever یکی از بهترین نمونه های این زیر دسته بندی است که بیش از 100 میلیون بار دانلود شده است. طبق آمارها این بازی در یک ماه حدود 700 هزار دلار درآمد برای سازنده آن می سازد. البته این نکته کلیدی این بازی، 750 مرحله جذاب در این سبک بازی است.

2) پازل تفننی

اعتیاد محض! اولین واژه ای است که بعد از بازی کردن بازی های پازل تفننی به ذهنم می رسد. معروف ترین بازی این دسته بندی 2048 است. شمار بازی هایی که کپی محض 2048 هستند نامعلوم است. بازی هایی که با استفاده از مکانیزم این بازی طراحی شده اند هم بسیار زیاد هستند. نکته جالب بازی 2048 این است که بازی اصلی 2048 بسیار کمتر از یک دهم کپی خود دانلود شده است.

3) دویدن بی نهایت

بازی های این دسته بندی نمونه های هنرمندانه از اجرای مدل هوک هستند. در همه ی بازی های این دسته بندی یک هدف بی نهایت یعنی رکورد زدن و مجموعه ای از هدف های کوچک وجود دارد. ده بازی برتر این دسته بندی همگی بیش از 100 میلیون بار دانلود شده اند. بازی Subway Surfers با رکورد مثال زدنی 1 میلیارد بار دانلود شگفت انگیز است.

4) فان

بازی های این زیر دسته بندی واقعا شورش را در می آورند. ذات واقعی بازی های تفننی اینجاست. کاملا سرگرم کننده با قدرت افکت های تصویری بی نهایت جذاب دل هر کاربری را می رباید. بازی Candy Crush Saga بدون شک رکورد دار و جزیان ساز بازی های تفننی است. این بازی در یک ماه حدود 30 میلیون دلار برای سازندگان درآمد می سازد.

نتیجه

در این مقاله با زیر دسته بندی بازی های تفننی موبایل آشنا شدید. اگر می خواهید یک اپلیکیشن موبایل بسازید، بازی ها پرسود ترین گزینه هستند. بازی های تفننی جزو محبوب ترین دسته بندی بازی های موبایل است.

منابع

https://techjury.net/stats-about/gaming-industry-worth/

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)