هر کسب و کاری برای رونق بیشتر به ساخت اپلیکیشن موبایل فکر می کند. همچنین ساخت اپلیکیشن موبایل یک روش کسب درآمد بسیار پرسود است؛ حتی اگر هیچ کسب و کاری ندارید. برای تولید اپلیکیشن روش های زیادی وجود دارد. در این مقاله 6 روش اصلی معرفی می شود که هر کدام مزایا و معایبی دارد.

هزینه های ساخت اپلیکیشن موبایل؛ مسئله این است

برای اندروید یا iOS که می خواهید اپلیکیشن منتشر کنید، باید هزینه های مخصوص به آن سیستم عامل را در نظر بگیرید. همچنین باید به این نکته توجه کنید که منظور از هزینه فقط هزینه مالی نیست. از دید اپ آفرینی، هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل به دو بخش کلی هزینه های مالی و هزینه های زمانی تقسیم می شوند. اگر پر طاووس می خواهید، باید اپلیکیشن را از ابتدا برنامه نویسی کنید که البته جور هندوستان دارد.

🎁دوره رایگان آشنایی با اپ آفرینی چگونه با ساخت اپلیکیشن های موبایل کسب درآمد کنیم؟  ثبت نام رایگان

ساختن با برنامه نویسی

برنامه نویسی کار بسیار پر زحمتی است. در برنامه نویسی هزینه های زمانی وزن بیشتری نسبت به هزینه های مالی دارد. ممکن است برنامه نویسی اپلیکیشن هزینه های زیادی داشته باشد، اما خروجی نهایی بسیار با کیفیت تر از سایر روش ها خواهد بود.

1) توسط خودتان

به نظر من در دنیای کامپیوتر لذتی بالاتر از برنامه نویسی وجود ندارد. وقتی در حال ساخت اپلیکیشن موبایل هستم، بدون شک برنامه نویسی سخت ترین و در عین حال لذت بخش ترین قسمت آن است. هزینه زمانی این روش بسیار بالا است. اگر درگیر دام کمال گرایی شوید این هزینه زمانی افزایش می یابد. اما یکی از با ارزش ترین مزیت ساخت اپلیکیشن با برنامه نویسی توسط خودتان فاصله صفر ایده ذهنی تا خروجی نهایی است. در این روش هر چیزی که در ذهن دارید را می سازید. پیشنهاد می کنم دست کم برای آشنایی، دست هایتان را در خشت برنامه نویسی فرو ببرید.

مزیت ساخت اپلیکیشن با برنامه نویسی
مزیت ساخت اپلیکیشن با برنامه نویسی

 

2) توسط دیگران

بسیاری از افراد علاقه ای به یادگیری برنامه نویسی ندارند. از طرفی، ایده اپلیکیشن پیچیده ای دارند که به برنامه نویسی خاصی نیاز است. در این حالت بهتر از کار را به کاردان بسپارید. پیدا کردن برنامه نویس اپلیکیشن موبای از آب خوردن ساده تر است. اما یافتن برنامه نویس خوب، همان قضیه پر طاووس و هندوستان است.

وب سایت پونیشا برای تعیین کفیت برنامه نویسان سیستم امتیاز دهی مطلوبی دارد. همچنین بررسی نمونه کارهای قبلی برنامه نویس، به تشخیص کیفیت کمک می کند. در یک کلام همکاری با برنامه نویسان صبوری می خواهد.

3) برنامه نویسی مجدد

در این حالت خاص شما یا برنامه نویسی که با آن همکاری می کنید، یک اپلیکیشن آماده و کامل باز طراحی می شود. وب سایت هایی مثل Codecanyon کد سورس کل یک اپلیکیشن را به فروش می رسانند. می توانید با قیمت کم آن را تهیه کنید و با کمی تغییرات، آن را منتشر کنید.

🎁چگونه با ساخت اپلیکیشن های موبایل کسب درآمد کنیم؟  ثبت نام رایگان

ساختن بدون برنامه نویسی

اگر می خواهید به سرعت به نمونه اولیه دست پیدا کنید، نرم افزار ها و وب سایت های زیادی برای ساخت اپلیکیشن موبایل بدون برنامه نویسی وجود دارد. به این خدمات دهنده ها اپلیکیشن ساز اطلاق می شود. هزینه های مالی و زمانی در این روش ساخت بسیار پایین و مناسب است. اما نقطه ضعف اپلیکیشن ساز ها، کارایی محدود است. می توانید با این روش دسته بندی های محدودی از انواع اپلیکیشن ها را بسازید.

1) نرم افزار های تحت سیستم عامل

در این حالت یک نرم افزار تحت سیستم عامل مثل ویندوز عرضه می شود. در این نرم افزار بخش های اپلیکیشن را به صورت بصری و بدون برنامه نویسی می سازید. جو اپ یکی از بهترین نمونه های ایرانی این نوع اپلیکیشن ساز است. این اپلیکیشن ساز منتخب دوره های مختلف جشنواره وب و موبایل ایران شده است.

2) وب سایت های آنلاین

نوع دیگری از اپلیکیشن ساز ها، خدمات دهنده های آنلاین هستند. وب سایت های ایرانی مثل اپتو و پازلی نمونه ها مطلوبی از نوع اپلیکیشن ساز ها هستند. در این حالت، تمام فرایند طراحی و ساخت اپلیکیشن، به صورت آنلاین و تحت وب سایت اپلیکیشن ساز انجام می شود. در انتها هم وب سایت فایل خروجی قابل نصب را در اختیار شما قرار می دهد.

نمونه اپلیکیشن های ساخته شده با اپلیکیشن ساز آنلاین اپتو
نمونه اپلیکیشن های ساخته شده با اپلیکیشن ساز آنلاین اپتو

3) استفاده از وردپرس

وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتاوی رایگان در دنیا است. وب سایت هایی وجود دارند که اگر شما یک ساید وردپرسی دارید، براساس آن اپلیکیشن تولید می کنند. در این روش مدیریت محتوای اپلیکیشن هم به عهده وردپرس خواهد بود. یکی از بهترین گزینه ها استفاده از این روش برای وب سایت های خبری است. اپچار یکی از نمونه های خوب ایراین است.

نتیجه گیری

با وجود همه این روش ها باری ساخت اپلیکیشن موبایل، هیچ روشی بهتر از برنامه نویسی توسط خودتان و پس از آن توسط یک برنامه نویس نیست. برنامه نویسی بسیار لذت بخش است، پیشنهاد می کنم آن را بیاموزید.

 

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)