تقریبا اکثر مردم زمانی از چیزی استفاده می کنند که دیگران آن را تایید کرده اند. این گفته به ذات آدمی باز می گردد؛ جایی که انسان به تایید دیگران نیاز دارد و معمولا کار مورد تایید سایر مردم را انجام می دهد. پس از نام و آیکون، تاثیر گذار ترین فاکتور برای دانلود نظرات اپلیکیشن است که کاربران ثبت کرده اند.

چرا نظرات اپلیکیشن مهم هستند؟

هر چه تعداد نظرات مثبت اپلیکیشن زیادتر باشد، اعتماد بیشتری جلب می شود و کاربران اپلیکیشن را راحت تر دانلود می کنند. براساس تحقیق سال 2015 وب سایت Apptentive نزدیک به 80 درصد از مردم قبل از دانلود اپلیکیشن به نظرات کاربران درباره آن توجه می کنند.

1) ساخت یک محصول فوق العاده

خودتان را جای کاربر بگذارید، اگر یک اپلیکیشن با کیفیت پایین دانلود کنید به آن نظر مثبت می دهید؟ اگر از کاربران نظرات مثبت می خواهید باید اپلیکیشنی که برای آن ها ساخته اید کیفیت لازم را داشته باشد. به قول معروف ” از هر دستی بدی از همون دست میگیری”. بدون داشتن یک اپلیکیشن با کیفیت سایر راهکارهای این مقاله بی کاربرد هستند.

” از هر دستی بدی از همون دست میگیری”

2) درخواست ثبت نظر از کاربران

براساس تجربه شخصی در صورتی که از کاربران درخواستی برای ثبت نظر نداشته باشید، در خوشبینانه ترین حالت، 5 درصد از آن ها نظر خود را ثبت می کنند. ساده ترین روش ارائه این درخواست نمایش یک کادر ( Dialog ) درون اپلیکیشن است. البته در نمایش این کادر باید نکات مهمی رعایت شود. در غیر این صورت نتیجه منفی خواهد بود.

کادر ثبت نظر اپ سرآشپز پاپیون
کادر ثبت نظر اپلیکیشن سرآشپز پاپیون

3) جذاب تر کردن ثبت نظرات اپلیکیشن

در این مرحله می توانید کارهای خلاقانه زیادی انجام دهید. هدف جلب نظر کاربر برای ثبت امتیاز در اپ استور است. برای مثال همین کادر بالا که مربوط به اپلیکیشن دوست داشتنی سرآشپز پایپیون است، می تواند جذاب تر شود.

مقایسه کادر ثبت نظرات اپ
به تریتیب از راست؛ کادر اصلی اپلیکیشن سرآشپز پاپیون، پیشنهادی برای جذاب تر کردن کادر، ظاهر پیشنهادی بهتر برای کادر ثبت نظرات اپلیکیشن

گاهی یه جمله بیشتر می تواند درخواست از کاربر را جذابتر کند. این جذابیت نرخ تبدیل را افزایش می دهد. در اپلیکیشن های بازی جذاب تر شدن ثبت نظرات بسیار ساده است. کافی است جایزه ای برای ثبت نظر اپ تعیین کنید تا رشد چشمگیر نرخ تبدیل کاربر به ثبت کننده نظر را مشاهده کنید.

4) زمان درست در جای درست

اولین خروج کاربر از اپ (کاربر اپ را پس از دانلود اجرا می کند و خارج می شود) زمان درستی برای گرفتن نظر کاربر نیست. چون کاربر هنوز به اندازه کافی کاربری اپ را تجربه نکرده است. با استفاده از روش های بازگشت کاربر، وی را مجددا به اپ بازگردانید. در خروج های دوم به بعد از کاربر درخواست ثبت امتیاز ستاره ای و نظر کنید.

همچنین بخوانید: ۴ زیر دسته بندی بازی های تفننی موبایل

خودتان را به لحظه ی خروج کاربر محدود نکنید. پس از اتمام کار کلیدی کاربر با اپ زمان طلایی برای گرفتن نظرات اپ است. برای مثال در یک اپ ویرایش تصویر، پس از اتمام ویرایش کاربر روی تصویر مورد نظرش، می توانید از او در خواست کنید تا به اپ امتیاز دهد.

🎁چگونه با ساخت اپلیکیشن های موبایل کسب درآمد کنیم؟  ثبت نام رایگان

5) نشان دادن نتیجه ی ثبت نظر کاربر

نباید انتظار داشته باشید که همه ی کاربران نظرات مثبتی برای اپ ثبت کنند. نظرات کاربران مسیر پیشرفت و اهداف بعدی اپ را برای توسعه مشخص می کند. اگر نظر منفی برای اپ ثبت شد به دقت آن را بخوانید. در صورت امکان مشکل را در اپ برطرف کنید. به همه ی نظر های یک و دو ستاره پاسخ دهید و دلیل اینکار را جویا شوید. کاربر هر زمان که بخواهد می تواند نظرش را تغییر دهد.

گزارش تاثیر تغییر امتیازهای ستاره ای در نزخ تبدیل اپ استورها توسط سایت Apptentive
گزارش تاثیر تغییر امتیازهای ستاره ای در نزخ تبدیل اپ استورها توسط سایت Apptentive

تصویر بالا یک گزارش عجیب است که توسط Apptentive در سال 2015 انجام شده است. این گزارش تاثیر تغییر امتیازهای ستاره ای در نرخ تبدیل اپ استورها را نمایش می دهد. برای مثال با تبدیل نظرات یک ستاره ای به نظرات دو ستاره، انتظار می رود نرخ تبدیل اپ شما در اپ استور 30 درصد افزایش پیدا کند.

به مستطیل های سبز مشخص شده در تصویر توجه کنید. اگر بتوانید همه ی نظرات یک ستاره ی اپ را به نظرات 5 ستاره تبدیل کنید، نرخ تبدیل دانلود اپ شما در اپ استور بیش از 7 برابر می شود. این یک نکته ی خارق العاده است. اپ آفرین باید برای جلب نظر کاربرانی که امتیازهای کمی دادند تلاش کند.

🎁چگونه با ساخت اپلیکیشن های موبایل کسب درآمد کنیم؟  ثبت نام رایگان

6) درخواست از دوستان برای ثبت اولین نظرات اپ

انسان همیشه تحت تاثیر جمع است. اگر نظرات اولیه ای که پس از انتشار برای اپ ثبت می شوند مثبت باشد، معمولا نظرات منفی کمتری توسط سایر کاربران ثبت می شود. در ابتدای انتشار اپ از دوستان و نزدیکان خود درخواست کنید که نظرات مثبت و پنج ستاره ای برای اپ ثبت کنند. نتیجه ی اینکار ثبت نظرات مثبت بیشتری برای اپ است.

7) درخواست مجدد از کاربران ناراضی

تبدیل کاربران ناراضی به راضی

کاربران همیشه می توانند امتیاز ستاره ای خود را تغییر دهند. گاهی اوقات کاربران با نظرات منفی دلیل کارشان را هم توضیح می دهند. مشکل مطرح شده را در صورت امکان برطرف کنید. پس از انتشار بروزرسانی، در قسمت توضیحات بروزرسانی این نکته بسیار مهم را ذکر کنید که با توجه به نظر کاربر xyz این تغییر صورت گرفته است. شاید کاربر این مورد را نبیند، اما رعایت این نکته فوایدی زیادی دارد.

توجه به نظرات کاربران و درج نام آنها نشان می دهد که چقدر برای اپ آفرین مهم هستند. پس از بروزرسانی می توانید از کاربر بخواهید که در صورت مشاهده بهبود مورد نظرش، در اپ استور امتیاز ستاره ای اپلیکیشن را افزایش دهد.

نتیجه گیری

نظرات اپلیکیشن یک عامل کلیدی در افزایش نرخ تبدیل دانلود اپ در اپ استور ها است. هدف اصلی یک اپ آفرین همیشه ارائه یک راه حل برای کاربران در قالب اپ موبایل است. در نتیجه نظرات کاربران بالاترین اهمیت را دارد.

این مقاله را بعد از خواندن مقالات زیر به همراه تجربه شخصی خودم نوشتم؛ با احترام.

https://neilpatel.com/blog/increase-mobile-app-reviews/

https://thetool.io/2017/improve-user-ratings

https://www.agicent.com/blog/6-tricks-to-get-more-app-reviews-and-improve-ratings/

https://appsamurai.com/7-clever-ways-to-increase-your-mobile-app-reviews/

https://www.apptentive.com/blog/2016/07/26/2016-guide-mobile-app-ratings-reviews/

https://thetool.io/2018/user-ratings-reviews-aso-guide

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)