بسیاری از افراد با ایده های خود وارد فضای دیجیتال می شوند و قصد دارند که با استفاده از آن کسب درآمد داشته باشند. ایده هایی که اکثرا تازه و ناب هستند و یا برخی از آنها که کپی شده اند. داشتن ایده برای تولید یک اپلیکیشن تنها عامل کسب درآمد نیست، بلکه باید راه های دیگری هم در پیش گرفت که این ایده را به درآمد رساند. در این محتوا به بررسی راه های افزایش نصب اپلیکیشن می پردازیم و نکاتی را در این زمینه برای صاحبان کسب و کارهای موبایلی بیان کنیم.

سلب‌ مسئولیت: اپ آفرینی در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

پیش نیاز افزایش تعداد نصب اپلیکیشن، در گام اول حضور فعال در فروشگاه های اپلیکیشن است تا بتوانید کاربرانی را که برای نصب برنامه به این فضاها وارد می شوند، در برگیرید. باید این نکته را بدانید که برای حضور در بین رقبا، باید اپلیکیشن خود را در تمامی فروشگاه های مجازی اپلیکیشن مثل بازار، مایکت، اپ استور، گوگل پلی، چهارخونه، سیب اپ عرضه کنید.

روش های افزایش نصب اپلیکیشن

روش های مختلفی برای افزایش نصب اپلیکیشن موبایل وجود دارد. راه هایی که در این مقاله بیان می‌کنیم، کمترین هزینه را برای شما خواهند داشت. روش های دیگری هم مثل تبلیغات محیطی و مجازی وجود دارد که در این مقاله به آنها نمی پردازیم.

بعد از اینکه توانستید اپلیکیشن خود را به فروشگاه های اپلیکیشن مختلف ارائه کنید، برای افزایش تعداد نصب اپلیکیشن باید نکات زیر را رعایت کنید:

1) عنوان جذابی برای اپلیکیشن خود بنویسید

یکی از مهمترین راه ها برای افزایش نصب اپلیکیشن و بسیاری از فروشگاه های دیگر این است که عنوان شما جذاب باشد و دربرگیرنده کلمه ای که آن حوزه کار میکنید، باشد. برای مثال اگر اپلیکیشن شما در زمینه خرید کفش کار می کند، حتما در عنوانتان خرید کفش را هم استفاده کنید. چرا که وقتی مشتریان این کلمه را در فروشگاه اپلیکیشن جستجو می کنند، موتور جستجوی فروشگاه اپ، اپلیکیشن هایی را در اولویت نمایش می دهند که ارتباط بیشتری با عبارت جستجو شده داشته باشند.

 

افزایش نصب اپلیکیشن
عنوان جذاب مهم‌ترین راه افزایش نصب در فروشگاه‌های اپلیکیشن است

 

برای نتیجه بهتر و افزایش نصب از نام منحصر به فرد و جذاب و کلمات کلیدی که به حوزه کار شما بیشترین ربط را دارد استفاده کنید. مثلا اگر نام اپلیکیشن شما کفشینو است، بهترین نام برای نمایش در فروشگاه ها و اپ استور ها، فروشگاه خرید کفش با کفشینو است.

2) برچسب ها را برای افزایش نصب اپلیکیشن با تمرکز بر روی کلمات مرتبط استفاده نمایید

کلید واژه ها یا برچسب ها یکی از بهترین راه ها برای شناسایی حوزه فعالیت اپلیکیشن شما و در نتیجه افزایش نصب اپلیکیشن خواهند بود. برای اینکه از کلید واژه ها استفاده بهینه داشته باشید، حواستان باشد که حدوداً 100 کاراکتر بیشتر نمی‌توانید بنویسید و اینکه : از جمله استفاده نکنید و بیشتر از کلمه ها استفاده نمایید، از اعداد هم برای بیشتر دیده شدن کلید واژه ها استفاده نمایید، کلمات کلیدی تکراری ننویسید و اینکه از کلمات غیر مرتبط استفاده نکنید.

 

3) استفاده از اسکرین شات و ویدئو برای معرفی اپلیکیشن

در قسمت تصاویر و ویدئو های محصول، به صورت منحصر به فرد ظاهر شوید. از امکانات محیط اپلیکیشن با کیفیت بالا فیلمبرداری کنید و آن را برای کاربران قرار دهید تا بدانند قرار است چه اپلیکیشنی را بر روی تلفن هوشمند خود نصب کنند. اسکرین شات از تمام بخش های اپلیکیشن هم در اختیار کاربر قرار دهید تا اینگونه بتوانید توضیحات بصری فوق العاده تاثیرگذاری را برای مشتری ایجاد کنید.

4) استفاده از آیکون منحصر به فرد و جذاب برای افزایش نصب اپلیکیشن

ساده و رک بگوییم که برخی از کاربران عقلشان به چشمشان است و هر چه گرافیک جذاب تری از اپلیکیشن شما ببینند، قطعا بیشتر به سمت شما جذب خواهند شد. یک لوگو و یا آیکون مناسب می تواند برای افزایش تعداد نصب اپلیکیشن بسیار مفید و کاربردی باشد و برای شما مشتری جذب نماید.

 

افزایش نصب اپلیکیشن
افزایش نصب اپلیکیشن

 

5) استفاده از توضیحات مناسب برای معرفی اپلیکیشن

به غیر از قسمت نام، کلمات کلیدی (کلید واژه یا برچسب) و تصاویر یک قسمت دیگر هم وجود دارد که باید تمام توضیحات مربوط به اپلیکیشن شما وجود داشته باشد. سعی کنید متن خود را به صورت یک تکه ننویسید و از زیر عنوان و لیست‌ها هم استفاده نمایید تا کاربر حوصله خواندن توضیحات را داشته باشد.

6) تشویق کاربران اپلیکیشن به ارائه نظرات در صفحه اپلیکیشن

بعد از اینکه کاربران اپلیکیشن شما را نصب کرده باشند، در صورتی که نظرات مفید برای شما ثبت کنند، باعث افزایش تعداد نصب خواهد شد. در واقع همه فروشگاه های اپ موبایل، اپلیکیشن هایی را که دارای امتیاز بالاتری به تناسب تعداد نصب هستند، بالاتر نمایش می دهد. و در صورتیکه امتیاز شما در این فروشگاه ها کم باشد، نصب اپلیکیشن شما کاهش خواهد یافت.

7) تبلیغات در گوگل پلی استور

یکی از راه های سریع برای افزایش تعداد نصب‌های اپلیکیشن تان شروع تبلیغات در گوگل پلی است. برای تبلیغات اپلیکیشن‌تان در گوگل پلی و اپلیکیشن‌های همکار گوگل، حتما بایستی اپلیکیشن‌تان در گوگل پلی ثبت شده باشد. برای افزایش تعداد نصب اپلیکیشن تان از طریق تبلیغات در گوگل پلی با آژانس دیجیتال مارکتینگ جی ادز (پارتنر رسمی گوگل در ایران) تماس بگیرید.

1 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

1 دیدگاه

  • محمد نوری زاد
    ارسال شده 15 بهمن 1398 در 12:11 ب.ظ 0Likes

    خدمات بسیار خوبی دارند

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)